Tomáš mezi námi

1.11.2024

Tomáš mezi námi

Jen málokdo dokázal v dějinách lidstva skloubit vědu a víru, rozum a srdce, lásku a moudrost, střízlivost a svatost jako Tomáš Akvinský. U příležitosti 750 let Tomášova odchodu na věčnost můžeme uctít vzácnou relikvii jeho lebky, která bude přítomna na několika místech České republiky ve dnech od 19. října do 1. listopadu. V kostelích, v nichž bude relikvie vystavena, bude probíhat též doprovodný program.

Program v brněnské katedrále 1. listopadu 2024

krypta katedrály sv. Petra a Pavla – 10:00-20:00 – výstava Doctores Ecclesiae – Církevní učitelé / 750 let od úmrtí sv. Tomáše Akvinského (mimořádné prodloužení výstavy Diecézního muzea)

sál Petrov 2, 16.00 - přednáška prof. Petra Osolsobě „Reflexe života a díla sv. Tomáše Akvinského v umění, církvi a společnosti”

katedrála sv. Petra a Pavla v Brně mše svatá v 17:30 hod, celebruje Mons. Pavel Konzbul, biskup brněnský