Pozvánka na koncert a výstavu do bučovického kostela a žďárské baziliky

13.9.2024

Pozvánka na koncert a výstavu do bučovického kostela a žďárské baziliky

Srdečně zveme v pátek 13. 9. 2024 v 18.00 do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Bučovicích na varhanní koncert, po té v 19.00 na vernisáž výstavy. Před tím bude kostel otevřen pro veřejnost od 11.00 do 17.00.
A v sobotu 14. 9. 2024 do baziliky Nanebevzetí Panny Marie ve Žďáře n/Sáz., kde proběhnou akce ve stejném čase.
V rámci Dnů evropského dědictví (EHD) se rozezní v kostele a posléze i v bazilice Biblické písně Antonína Dvořáka v podání sopranistky Miriam Miškovské s varhanním doprovodem předního norského varhaníka Otto Christiana Odlanda. Zazní také skladby pro sólovou varhanní hru norských skladatelů Arilda Sandvolda, Oscara Hansena, Gottfreda Pedersena a Kjella Mørka Karlsena.
Po té představí své umění norská výtvarnice Helena Urvalkova. Vernisáž proběhne společně se slavnostním uvedením výstavy fotografií s názvem Putování po stopách středověké norské poutní cesty sv. Olafa.
Bližší informace na: https://projekt.farnostbucovice.cz/cs/aktuality

Akce EHD  je součástí iniciativy "Umění spojuje" financované z Fondů EHP 2014-2021.

Plakát k akci ZDE

Banner - Pastorační aktivity děkanství brněnské diecéze