Hned na začátku výstavy, a následně v celém jejím průběhu, vyvolala akce mimořádný mediální zájem, který vyvrcholil ve dvou živě vysílaných diskuzích ve veřejnoprávních médiích ČT a ČRo. Hlavní mediální partneři rádio Proglas a televize Noe přinášeli pravidelné informace o průběhu výstavy, čímž přispěli k vysoké informovanosti příchozích a jejich připravenosti přijetí představovaného tématu.
Mimo ústřední exponát kopie Turínského plátna v reálné velikosti obdivovali návštěvníci také několik mimořádných exponátů, jež mají přímou souvislost se zobrazováním Krista. Nalezení popisného vyobrazení legendy o králi Abgarovi, které nemá v naší oblasti adekvátní známé obdoby, přivedlo do krypty katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, kde se výstava konala, několik znalců a historiků umění. Časově omezená expozice vyobrazení pak sama přispěla k zajímavému objevu unikátní malované kopie ztraceného Veraikonu Gabriela Maxe. Informace o objevu byla předána odborníkům, kteří se dle prvních vyjádření přiklánějí k potvrzení nalezení kopie malované samotným Maxem.
Také doprovodný program se dvěmi doplňkovými výstavkami v prostorách Diecézního muzea a dvěmi přednáškami si našel své návštěvníky. Přednášek na téma Turínské plátno, při nichž promluvili Mons. František Radkovský a doc. Ing. Dr. Vladimír Pata, se dohromady zúčastnilo na 200 posluchačů. Tento přednáškový cyklus a samotná výstava vyvolaly odbornou i laickou diskuzi o pravosti Turínského plátna a jeho historické autenticitě.
Zvýšený zájem o stálou expozici byl jen příjemným doplněním už tak rekordní návštěvnosti výstavy Turínské plátno – podoby Kristovy tváře.