Sborník Adnotatio iurisprudentiae

29.8.2024 - 29.9.2024

Akademie kanonického práva spolu s Diecézním církevním soudem brněnské diecéze vydává sborník (dříve časopis) Adnotatio iurisprudentiae.

Tato neperiodická publikace se zabývá nejen kanonickou naukou a autentickou interpretací kánonů, ale především judikaturou církevního soudnictví. Privilegované místo v oblasti církevní judikatury má jurisprudence Tribunálu římské roty, která je směrodatná pro rozhodování nižších soudů. Proto publikujeme překlady rozsudků a rozhodnutí Tribunálu římské roty i Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury. Dále pak sborník přináší překlady papežských promluv k soudcům apoštolských tribunálů. Obsahuje nejen překladové studie, ale také původní příspěvky domácích autorů. Každé vydání je obvykle zaměřeno na jedno ústřední téma. Publikace vychází od roku 2011 se schválením diecézního biskupa brněnského.

Bližší informace k publikaci ZDE

Banner - Pastorační aktivity děkanství brněnské diecéze