Rok příprav na 20. výročí kanonizace otce Pia

9.8.2021

Ctitelé otce Pia se připravují na 20. výročí jeho kanonizace. Při této příležitosti bylo vyhlášeno jubileum, jehož zahájení se zúčastnil prefekt Kongregace pro svatořečení kardinál Marcello Semeraro. Skončí 16. června příštího roku, kdy uplyne přesně 20 let od chvíle, kdy byl otec Pio započten mezi svaté.

K jubileu připravili kapucíni řadu iniciativ, které mají postavu světce z Pietrelciny více přiblížit a zároveň šířit jeho poselství. Podle slov br. Luciana Lottiho byla kanonizace důležitým mezníkem, díky němuž se poselství otce Pia rozšířilo do celé církve. Jedním z důsledků je růst modlitebních skupin otce Pia, které vznikají po celém světě, a to nejen v kapucínských pastoračních centrech.

Více cirkev.cz

Banner - Pastorační aktivity děkanství brněnské diecéze