Svatováclavské slavnosti v Břeclavi

27.9.2002 - 29.9.2002
Letošní Svatováclavské slavnosti, které v Břeclavi proběhly ve dnech 27. - 29. září, byly také připomínkou 130. výročí povýšení Břeclavi na město.Součástí oslav, které vyvrcholily v neděli slavnostními bohoslužbami, bylo v sobotu 28. září v 10.00 hodin ocenění významných občanů Břeclavi a představení nového měststkého znaku. Ve 14.30 hodin pak byl zahájen VI. ročník Dětského mezinárodního folklórního festivalu.

Svatováclavské poutní mše v neděli 29. září celebroval v břeclavském kostele sv. Václava místní děkan a farář Josef Ondráček (7.45) a starobrněnský opat Lukáš Evžen Martinec (10.30). V 19.00 hodin slavnosti ukončil koncert duchovní hudby, na němž vystoupil Břeclavský komorní orchestr a jeho hosté.

Břeclavský kostel sv. Václava byl z iniciativy děkana Josefa Ondráčka vybudován v roce 1994 místo původního chrámu vybombardovaného 20. listopadu 1944. Novostavbu kostela sv. Václava požehnal brněnský biskup Vojtěch Cikrle v září 1995.

Banner - Pastorační aktivity děkanství brněnské diecéze